Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Timur Bekmambetov

Timur Bekmambetov
Datum narození: 25.06.1961
Místo narození: Guryev, Sovětský svaz

Životopis:

Timur Bekmambetov se narodil v sovětském Guryevu (dnešní Kazachstán) otci Nuruakhitovi a matce Miře. Přesto, že vyzkoušel mnoho jiných profesí, dal se na umění, které začal v roce 1982 v Taškenu studovat. Poté pracoval jako Výtvarník scény pro Uzbekfilm Studio v Taškentu.

Jeho filmovým debutem se stal film o válce sovětů s Afghánistánem- PERSHAVARSKIJ VAL'S. S prvním větším snímkem přišel v roce 2005 a film se jmenoval NOČNÍ HLÍDKA. Film se dočkal o dva roky později i pokračování, které neslo jméno DENNÍ HLÍDKA. V roce 2007 natočil v Praze film WANTED. Hlavní roli v něm ztvárnila Angelina Jolie.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku