Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Stanislav Párnický

Stanislav Párnický
Datum narození: 11.04.1945
Místo narození: Piešťany, Československo

Životopis:

K samostatné režii se dostal v polovině 70. let, kdy natáčel převážně filmy pro Slovenskou televizi. Televizní produkce podnes zastupují v jeho filmografii podstatnou část tvorby. Ve své tvorbě dlouhometrážních hraných filmů na sebe upozornil psychologickým dramatem Kára plná bolesti (1985) dějově situovaným do prostředí slovenské dědiny během druhé světové války. V roce 1995 natočil pokračování filmu Štefana Uhra Pásla kone na betóne (1982) pod názvem kone na betóne, kde rozvíjí osudy ústřední ženské hrdinky.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku