Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Roger Kumble

Roger Kumble
Datum narození: 28.05.1966
Místo narození: Harrison, New York, USA

Životopis:

Absolvent Northwestern University v Illinois, režisér a scénárista Roger Kumble se narodil 28. května 1966 v Harrisonu ve státě New York. Roger debutoval v roce 1993, kdy svou kariéru nastartoval napsáním divadelní hry „Pay or Play“ a nutno podotknout, že sklidila velice pozitivní kritiky. Svou dramatickou tvorbu později doplnil o další dvě hry, „d girl“ (1997) a „Turnaround“(2003), ve kterých se objevil představitel Rosse ze seriálu Přátelé a Rogerovo bývalý spolužák David Schwimmer.

Svůj literární talent uplatnil také v psaní filmových scénářů, čímž vstoupil jedním palcem za brány Hollywoodu. Spolupráce na filmech bratřích Farrellů dovolila vzniknout např. scénářům Blbý a blbější (1994), Kingpin (1996) a Něco na té Mary je (1998). Za rámeček si Roger asi nepověsí scénář k Power Rangers: Film (1995).

Kumble se poprvé rozhodl zahřát režisérské křeslo při natáčení nízkorozpočtového nezávislého filmu, ke kterému napsal scénář za pouhých 12 dní. Do projektu se ovšem vložil producent Neal H. Moritz, který stojí mimojiné za teenage hororem Tajemství loňského léta (1997), a filmu přiklepl rozpočet, o kterém se Kumbleovi zprvu ani nezdálo. Dal tím vzniknout jedné z nejpovedenějších variací na „Les Liaisons Dangereuses“ převedeném do současnosti, tedy Velmi nebezpečné známosti (Cruel Intentions, 1999). Na úspěch se Kumble pokusil navázat prequelem k jedničce natočením Velmi nebezpečných známostí 2 (2000), ovšem nepříliš úspěšně. Následovalo vlažně přijaté Prostě sexy (The Sweetest Thing, 2002) v hlavní roli s Cameron Diaz, dále jedna epizoda minisérie Manželská krize (Out of Order, 2003) a romantická komedie Miluji Tě k sežrání (Just Friends, 2005).

Americké publikum si může v dubnu 2008 vychutnat další Kumbelův režijní počin při sledování komedie College Road Trip s Martinem Lawrencem v hlavní roli. Kumble nepověsil ani scénáristické řemeslo na hřebík a v současnosti píše scénář k filmu You Wish (2009), což bude komedie o tom, jak džin z lampy dopomůže studentovi k získání srdce své tajné lásky.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku