Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Rjúhei Kitamura

Rjúhei Kitamura
Datum narození: 30.05.1969
Místo narození: Osaka, Japonsko

Životopis:

Ryuhei Kitamura se narodil 30.5. roku 1969 v Osace. Vystudoval University Of Visual Arts v Sydney, Austrálii. Graduoval v 19 letech filmem EXIT. Poté se vrátil do Japonska založil vlastní filmovou společnost Napalm Films. Název odpovídá nátuře Kitamury, jeho ohnivý temperament a nezdolné úsilí mu vždy přineslo dříve či později realizaci vytoužených filmů.

Počátky byly samozřejmě skromné. Nízkorozpočtové snímky jako HEAT AFTER DARK z roku 1996 nebo DOWN TO HELL z roku 1997 ještě úspěch nepřinesly. Kitmaura pracoval prakticky v nouzových podmínkách a svoje filmy vyráběl na koleně, nemluvě o věčných problémech s penězi, kterých neměl dost jak na výrobu filmů, tak na holé živobytí. Přesto se nevzdal a v roce 2000 se vydal do lesů se svým týmem natočit film VERSUS. Tento snímek je neuvěřitlený koncentrát akce, nečekejte složitý děj, scénář, nebo logiku, jde o spektakulární bombastické akční sekvence a kamerové eskapády za doprovodu dynamické hudby. Kitamura se vyžívá ve všech svých oblíbených tématech - tajní agenti, jakuza, detektivové, zombie, uprchlí vězni, čarodějové. A samozřejmě celý snímek se neobejde bez důsledného aplikování hektoliktrů umělé krve. Příznivci Sama Raimiho, Petra Jacksona nad snímkem jásali a určitě nejenom oni.

Kitamura se stal rázem známým a nabídky a možnosti se na něj jen hrnuly. V roce 2002 natočil film ALIVE, v tomto vězeňském scifi drama se samozřejmě dostane ke slovu i akce. Hlavní hvězdou filmu je známá herečka Koyuki (THE LAST SAMURAI, ERAGON,BLOOD: THE LAST VAMPIRE). V roce 2003 Kitamura natočí lehce mysteriózní akční snímek SKY HIGH a podílel se i na obou sezónách stejnojmenné série. Ve filmu si zahráli oblíbení herci Kitamury a kromě nich tu byl idol asijských žen Shosuke Tanihara a známá herečka především ze seriálů Yumiko Shaku. Ta si zahrála i v obou sériích SKY HIGH. Kromě toho v roce 2003 Kitamura natočil konverzační, lehce záhadné drama ARAGAMI, kdy samozřejmě uvidíte i něco akce. Největší úspěch v tom samém roce zaznamenal samurajský film (v Japonsku se tento žánr označuje jako chanbara) AZUMI. Kitamura si poprvé nepsal scénář, fanoušci a kritici nešetřili chválou, komerční úspěch se také dostavil. Přestože tento žánr filmů se po osmdesátých letech stal v Japonsku prakticky vymírajícím druhem. Tento snímek přispěl k obnovení zájmu o chanbaru stejně jako Kitanův ZAITOCHI.

V roce 2004 natočil krátký film Longinus s upírskou tématikou, hlavní roli má zpěvák rockové skupiny Buck-Tick, Atsushi Sakurai. V roli krásné zdravotní sestřičky uvidíte Kanae Uotani. Nejdůležitějším projektem pro rok 2004 byl však snímek GODZILLA: FINAL WARS. Hlavní roli si zahrál Shosuke Tanihara. V roce 2006 natočil Kitamura směs romatického dramatu a gangsterky jménem LOVEDEATH. Odmítl režírování filmu FAST AND FURIOS: TOKYO DRIFT, neboť mu scénář přišel příliš slabý a prostoduchý. V roce 2008 natočil první snímek v USA. THE MIDNIGHT MEAT TRAIN. Tento horor vycházel z povídky spisovatele Cliva Barkera. Ve filmu je k vidění Bradley Cooper, Ted Raimi, Brooke Shields, Leslie Bibb.

Letos uvidíme od Kitamury animovaný snímek BATON a co se týče dlouhodobých plánů, je ve vývoji rovnou pět projektů na nejbližší roky. Jedním z nich bude i pokračování VERSUS. Milovníci akčních a "brakových" filmů na Kitamuru nedají dopustit. Přece jen málokdo zvládá tak frenetické kamerové nájezdy, bombastické akční scény, nemluvě o atmosféře, která v některých dílech přímo evokuje romány Jiřího Kulhánka. Řemeslně je Kitamura velmi na výši, ovšem v srdci je pořád fanouškem old schoolových béčkových filmů. Opájí se jejich estetikou a jeho entuzianismus z pohyblivých obrázků i jejich výroby má kořeny hlavně v hájemství Sama Raimiho a Petera Jacksona. Počkejme si kam nás Kitamura vezme na výlet ve svých dalších filmech, případně sériích.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku