Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Ricky Gervais

Ricky Gervais
Datum narození: 25.06.1961
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Narozen ve městě Reading v Anglii v roce 1961. Vystudoval filozofii na univerzitě v Londýně, kde i nějakou dobu pracoval pro studentskou unii jako manažer. Svou uměleckou dráhu spojoval v začátcích s hudbou. Nejprve jako zpěvák neúspěšné kapely "Seona Dancing", po té jako manažer naopak velmi úspěšné skupiny "Suede". Odešel od nich před podepsáním první smlouvy s nahrávací společností.

Nastoupil do rozhlasové stanice XFM jako manažer, během krátké doby však dostal nabídku moderovat a to dokonce vlastní show. Zde se seznámil se Stephenem Merchantem, který mu dělal asistenta a stal se později jeho tvůrčím partnerem po celou kariéru. Stephen se připravoval na kurs BBC pro začínající producenty. Jako součást kursu bylo natočení krátkého hraného videa podle vlastního scénáře, a právě zde byly položeny základy seriálu "The Office" a vymyšlena postava Davida Brenta.

"The Office" je zatím nejúspěšnější projekt Gervaise, hraný dokument o fiktivní firmě, kde ztvárnil hlavní roli nesnesitelného šéfa. Seriál získal několik prestižních cen. Celkem 6 cen BAFTA, 4 British Comedy Awards a 2x Golden Globe. Opojen úspěchem si napsal vlastní stand-up show s názvem "Animals", která se točí kolem fascinace zvířaty, následovalo představení "Politics" a zatím posledním pokračováním je one man show s názvem "Fame". Všechny vystoupení byla na Ostrovech beznadějně vyprodána, fanoušci se namlsali alespoň díky DVD, na kterém postupně vychází.

Na úspěch Kanclu navázal Gervais se seriálem "Extras" o životě filmového komparzu, ve kterém vystoupila řada hereckých kapacit, například Ben Stiler, Samuel L. Jackson nebo Kate Winslet. Obě řady seriálu získaly pozitivní ohlasy kritiků i diváků, nicméně téměř kultovní Kancl zůstal nepřekonán. Oba seriály Gervais spolu s Merchantem napsal, režíroval a v obou se objevil v hlavní roli. K "The Office" prodali práva americké stanici, která seriál natočila se svým obsazením, Ricky se podílel na několika epizodách.

Ve filmu se objevuje zatím ve vedlejších rolích, výrazněji zaujal snad jen co by šéf Bena Stilera v "Noc v muzeu". Podle svých slov mu nejde o filmovou kariéru, ale o tvůrčí svobodu a dělání toho, co ho baví. Odmítnul například roli v Pirátech z Karibiku, naopak vytváří vlastní mluvený pořad s názvem "The Ricky Gervais Show", který umisťuje na svou internetovou stránku jako podcast. Dostal se s ním dokonce i do Guinnessovy knihy rekordů. První epizoda totiž zaznamenala přes 8 milionů stažení.

Ricky Gervais je jediným Britem, který napsal scénář k epizodě seriálu Simpsonovi a vůbec jediným člověkem, který se mohl jako autor sám do seriálu i obsadit.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku