Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Richard Curtis

Richard Curtis
Datum narození: 08.11.1956
Místo narození: Nový Zéland

Životopis:

Richard Whalley Anthony Curtis, narozen 8.11.1956, pochází z Nového Zélandu. Stal se britským scénaristou a režisérem. Proslavil se zejména scénáři k filmům ČTYŘI SVATBY A JEDEN POHŘEB, NOTTING HILL, LÁSKA NEBESKÁ, ČERNÁ ZMIJE, MR.BEAN a THE VICAR OF DIBLEY. V průběhu života hodně cestoval. S rodinou se stěhovali mimo jiné do Švédska nebo na Filipíny. Část rodiny žije dodnes v Sydney. Od svých 11ti let žije v Anglii. Chodil na Papplewick School, kde získal stipendium na Harrow. Na Christ Church v Oxfordu dosáhl prvního stupně v anglickém jazyce a literatuře. Zde potkal Rowana Atkinsona a začali spolupracovat.

S Philipem Popem z Hee Bee Gee Bees´ napsali písně Meaningless Songs, kde parodovali disco hity skupiny Bee Gees. Poté začal Curtis psát komedie, často s Rowanem Atkinsonem. Stal se pravidelným dopisovatelem pořadu Not the Nine O'Clock News a s Benem Eltonem se podílel na seriálu Černá zmije, kde každý díl ukazoval část z britské historie. V letech 1990 – 1995 následovala řada komediálních seriálů o legendárním Mr. Beanovi. Po tomto hitu čekala na Curtise další příjemná záležitost a to scénář ke Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu s Hughem Grantem a Andie MacDowell v hlavních rolích. Ač byl film natočen s limitovaným rozpočtem Working Title Films, z Granta se rázem stal světoznámý herec a Curtis byl nominován na Oscara. To ale netušili, že je čeká ještě větší úspěch – Notting Hill. Vedle Granta si tentokrát zahrála Julia Roberts. Pak přišel DENÍK BRIDGET JONESOVÉ a to také proto, že se Curtis osobně zná s Helen Fielding.

Poté se Curtis posadil se na režisérské křeslo a natočil LÁSKU NEBESKOU, S množstvím slavných hvězd jako Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Liam Neeson, Alan Rickman, Keira Knightley a další. DÍVKA Z KAVÁRNY (z produkce HBO a BBC) byla načasována do doby summitu G8 v roce 2005. Film obdržel 3 ceny Emmy, z nichž jedna připadla přímo Curtisovi. V květnu 2007 pak dostal Fellowship Award v rámci BAFTA Television Awards. Byl oceněn za úspěchy ve filmu a za charitní úsilí. Nyní chystá svůj druhý film, který režíruje – THE BOAT THAT ROCKED.

S Bobem Geldofem organizuje Live 8, koncerty na pomoc Africe. Je také zakladatelem nadace Comic Relief. Nyní žije ve Walberswicku (Suffolk), kde se svou ženou Emmou Freud vychovává 4 děti.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku