Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Peter Strickland

Peter Strickland
Datum narození: 01.01.1970
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Peter Strickland (1973, Reading, Velká Británie) natočil řadu krátkých filmů, v roce 1992 adaptoval a režíroval Kafkovu Proměnu pro amatérskou divadelní formaci. K jeho nejznámějším krátkým filmům patří Bubblegum (1995–96), uvedený na Berlinale 1997. V tomto snímku si po dlouhých letech zahrála někdejší hvězda filmů Andyho Warhola Holly Woodlawnová. Spolu se skupinou přátel z rodného Readingu založil Strickland hudebně-kulinářské těleso The Sonic Catering Band, které vydalo několik desek a vystupovalo v různých evropských městech. Jeho celovečerní hraný režijní debut Katalin Varga, s nímž se po letech vrátil na Berlinale, vznikal jako zcela nezávislý projekt v průběhu čtyř let. Dokončení snímku umožnila společnost Libra Film, která financovala postprodukci. V současné době žije Peter Strickland v Maďarsku, kde učí angličtinu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku