Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Paul Greengrass

Paul Greengrass
Datum narození: 13.08.1955
Místo narození: Cheam, Surrey, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Paul Greengrass se narodil 13. Srpna 1955 v anglickém Cheamu. Už od dob studií na střední škole si pěstoval ke svému budoucímu řemeslu vztah, který piloval tím, že na svou 8 mm kameru natáčel krátké hororové filmečky, ve kterých používal staré panenky a umělé krejčovské modely lidských těl, které našel v nepořádku zaprášené místnosti ve škole.

Po studiích na Cambridgské univerzitě zamířil na Granada Televizion School a prvních deset let své filmařské kariéry strávil bádáním nad globálními politickými problémy, které pak přenášel do svého dokumentárního seriálu World in Action. Během této doby se velmi zajímal o probíhající ozbrojený konflikt v Severním Irsku. Zkušenosti, které pak nasbíral, následně zúročil při spolupráci na knize Spycatcher, která velmi nepokrytě popisovala praktiky tajných služeb. Ihned po svém vydání však byla kniha ve Velké Británii stažena z prodeje a následně zakázána.

Svůj první film režíroval v roce 1989, RESURRECTED, za nějž dostal na Berlínském filmovém festivalu Zlatého medvěda. Různých politických i sociálních témat se dále dotýkal i ve filmech OPEN FIRE, o skandálu, který odstartuje zjištění, že jeden z policistů je podezřelý z vraždy, a THE ONE THAT GOT AWAY, kde se zase vydal do Války v Perském zálivu.

Svůj první „velký“ film však představil až v roce 2002. BLOODY SUNDAY popisovala s dokumentární precizností událost z roku 1972, kdy byla skupina demonstrantů zmasakrována britskými vojáky. Greengrass s ní zabodoval opět na Berlínském festivalu a odnesl si Zlatého medvěda. Tímto snímkem dopiloval svůj vlastní osobitý styl, který oslovil i studio Universal. To totiž hledalo náhradu za odřeknuvšího Douga Limana, pro pokračování svého hitu The Bourne identity. Greengrass kývl a filmem THE BOURNE SUPREMACY představil nový druh akčního thrilleru, kde s dokumentárně laděnou kamerou odvyprávěl v rychlém tempu příběh ex-agenta Matta Damona, po kterém jdou jeho bývalí chlebodárci. Tento riskantní tah se studiu vrátil mnohonásobně, když jenom v USA a Kanadě film vydělal 180 milionů dolarů.

Na hollywoodských kopcích se Greengrasovi asi zalíbilo, neboť podle posledních zpráv se chystá natočit filmovou verzi komiksu WATCHMEN od Alana Moorea. Inu, brány filmové Mekky jsou otevřeny, stačí jenom vstoupit.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku