Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Nikita Michalkov

Nikita Michalkov
Datum narození: 21.10.1945
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz

Životopis:

Nikita Michalkov (1945, Moskva), úspěšný herec (debut 1959) a režisér (debut 1967) sovětského filmu. Po filmu Oči černé (Oci ciornie, 1987) a reklamě pro firmu Fiat Avtostop (Autostop, 1990) založil společnost TriTe a v roce 1991 natočil film Urga (nominace na Oscara, benátský Zlatý lev, cena Evropské filmové akademie Felix za nejlepší film roku). Za snímek Unaveni sluncem (Utomljonnyje solncem, 1994) získal Velkou cenu poroty na MFF v Cannes a Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Po ambiciózním koprodukčním projektu Lazebník sibiřský (Sibirskij cirjulnik, 1999) zdokumentoval na videu život rodičů a dcery Anny. Jeho nejnovější film 12 (2007) získal na MFF v Benátkách zvláštního Zlatého lva s přihlédnutím k celoživotnímu dílu. Na rok 2010 chystá premiéru snímku Unaveni sluncem 2. Michalkov předsedá Ruskému fondu kultury, od roku 1998 i Svazu filmových tvůrců a stojí v čele MFF v Moskvě.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku