Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Neil Gaiman

Neil Gaiman
Datum narození: 10.11.1960
Místo narození: Porchester, England, UK

Životopis:

Neil Richard Gaiman se narodil 10. listopadu 1960 v Hampshiru v Anglii. V současné době je jedním z nejúspěšnějších autorů fantasy a sci-fi knih, komiksů a filmů.

Gaiman pochází z rodiny polských Židů, která se usadila v anglickém Hampshiru. Jeho otec, David Bernard Gaiman, pracoval v obchodě se smíšeným zbožím a jeho matka, Sheila, byla lékárnice. Má dvě mladší sestry. Studoval na Fonthill School, Ardingly College a Whitgift School. Už jako malý obdivoval spisovatele jakými byli J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis.

Po studiu se začal živit novinařinou. Pracoval pro londýnský Today, kde se zaměřoval právě na sci-fi a fantasy. Největší úspěch mu přinesla jeho komiksová série Sandman. Toto kultovní dílo, míchající mytologii, náboženství, literární odkazy a Gaimanovy fantazie, se stalo jedním z nejlepších ve svém žánru. Napsal několik kratších povídek, které se těšily obrovskému zájmu nejen čtenářů, ale také kritiky. Není se čemu divit, že za svůj talent získal sedmkrát cenu Will Eisner Comics Industry Award a také World Fantasy Award.

Gaiman však není pouze úspěšným autorem komiksů. Roku 1991 napsal scénář pro svůj seriál Neverwhere, který se těšil obrovské popularitě. Později vznikla také stejnojmenná knížka. Dále se věnoval povídkám, románům a básním.

Spolupracoval na řadě filmových scénářů. Jmenujme například MASKA ZRCADLA, anglický scénář k japonskému anime PRINCEZNA MONONOKE nebo například k nedávno vzniklému BEOWULFOVI.

Mezi nejslavnější adaptace jeho díla patří bezesporu fantasy pohádka HVĚZDNÝ PRACH, kterou jsme v našich kinech mohli shlédnout v průběhu minulého roku. Hlavní role zde ztvárnili Claire Danes, Robert de Niro nebo například úžasná Michelle Pfeiffer.

Žil spolu se svou ženou Mary T. McGrath a třemi dětmi (Holly, Maddy a Michaelem) v Minnesotě v USA. Od roku 2011 je manželem zpěvačky Amandy Palmer.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku