Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mike Farrell

Mike Farrell
Datum narození: 06.02.1939
Místo narození: St. Paul, Minnesota, USA

Životopis:

Mike Farrell, celým jménem Michael Josef Farrell, se narodil 6. února 1939 ve věstě St. Paulu, stát Minnesota, USA, v rodině tesaře hollywoodských studií. Má tři sourozence. Roku 1963 si vzal za ženu Judy Farrellovou, rozvedli se však roku 1983. Z tohoto manželství má dvě děti: Judy (je scénáristkou) a Erin (je filmovou návrhářkou kostýmů). Od 31. prosince 1984 je ženatý s Shelley Fabaresovou.

V padesátých letech odešel na dva roky k námořnictvu (k mariňákům), později navštěvoval universitu v Los Angeles a studoval herectví u Jeffa Coreye. Postupně se propracovával a byl obsazován do seriálů jako TAK JDE ČAS (1968-1970) nebo M*A*S*H (1975-83). U dvou seriálů se podílel na režii a u dvou jako scénárista. Objevil se i v mnoha celovečerních filmech: ABSOLVENT (1967), TERČE (1968), SUPERMAN (1996), CHAMTIVÍ LHÁŘI (2003), NEVĚSTINO VĚNO (1990), VOLBY SRDCE (1983), HLAVNÍ PODEZŘENÍ (1982).

Poté, co skončil seriál M*A*S*H, si Farrell založil svoji vlastní produkci. Produkoval několik filmů, třeba DOKTOR FLASTR (PATCH ADAMS, 1998) v hlavní roli s Robinem Williamsem. Jako výkonný producent se podílel na dokumentu M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion (2002). Celkem byl producentem u sedmi filmů (z toho u dvou jako výkonný producent).

Věnuje se také občanským a humanitárním aktivitám. Nyní je zástupce ředitele instituce Dohlížení nad občanskými právy (Human Rights Watch) v Kalifornii a také mluvčím organizace Concern / America. Dříve působil i jako zvláštní vyslanec OSN pro uprchlíky. V roce 1999 se dokonce objevil v pořadu společnosti NBC Providence. Za M*A*S*H získal nominaci na cenu EMMY a na Zlatý glóbus.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku