Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Michele Placido

Michele Placido
Datum narození: 19.05.1946
Místo narození: Ascoli Satriano, Foggia, Apulia, Itálie

Životopis:

Michele Placido, ve filmovém světě známý především jako herec a režisér, se narodil 14. května 1946 v italské Apulii. Vystudoval divadelní akademii v Římě a zpočátku také působil pouze na divadelní scéně. Do světa filmu pronikl na začátku 70. let, první hereckou roli dostal ve filmu LIDOVÝ ROMÁN (ROMANZO POPOLARE, režie Mario Monicelli). V roce 1984 ho režisér Damiano Damiani obsadil do role policejního komisaře Corrada Cattaniho v televizním seriálu CHOBOTNICE (La Piovra). Tato role také Placida proslavila, stejně tak jako role ve filmu MERY PER SEMPRE režiséra Marca Risiho. Svojí hereckou kariéru pokračoval například ve filmech PADRE E FIGLIO, UN UOMO PERBENE, SMUTEK PANÍ ŠNAJDROVÉ, KAJMAN (Il Caimano, 2006).

Své první režisérské dílo, film PUMMARO, prezentoval v roce 1990 na filmovém festivalu v Cannes. Následovaly filmy UN EROE BORGHESE, DEL PERDUTO AMORE, OVUNQUE SEI a ROMANZO CRIMINALE. Posledně jmenovaný film, natočený podle románu Giancarla de Cataldo a založený na skutečném příběhu, zaznamenal úspěch nejen v Itálii (Stříbrná stuha za nejlepší film, střih, herecké výkony, produkci a zvuk; David di Donatello za nejlepší scénář, výpravu, kostýmy, kameru, střih, hlavní mužskou roli a speciální efekty), ale byl také nominován na Berlinale. V současosti Michele Placido pracuje na svém novém filmu IL GRANDE SOGNO.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku