Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Michael Patrick King

Michael Patrick King
Datum narození: 14.09.1954
Místo narození: Scranton, Pennsylvania, USA

Životopis:

Michael Patrick King se narodil 14.09.1954 ve Scrantonu, Pennsylvania USA. V roce 1980 se přestěhoval do New Yorku, kde vystudoval stand-up komedii a začal psát hry. Později přesídlil do Los Angeles. Zde začal psát pro televizní stanice CBS, NBC a HBO. Je režisérem, producentem a spisovatelem televizních komediálních seriálů.

Jedním z jeho nejúspěšnějších projektů je scénář a režírování komediálního seriálu SEX VE MĚSTE (1998 – 2004). King v roce 2002 dostal za režii tohoto seriálu prestižní cenu Emmy. Spolu se svými kolegy sdílí i cenu Emmy 2001 za produkci na seriálu SEX VE MĚSTĚ. Je také držitelem Zlatého glóbu. Seriál byl natočený v produkci HBO a vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Pojednává o novinářce Carrie Bradshaw a jejích třech kamarádkách, které žijí své životy na Manhattanu.

Vzhledem k velké úspěšnosti seriálu se King ujal i režie filmů : SEX VE MĚSTĚ a SEX VE MÉSTĚ 2. K jeho dalším režijním počinům patří spolurežírování seriálu COMEBACK. Jako scénárista se uvedl například scénářem k seriálům: WILL AND GRACE, CYBILL a MURPHY BROWN.

Jeho soukromý život není příliš známý. King se snaží své soukromí chránit.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku