Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Matt Stone

Matt Stone
Datum narození: 26.05.1971
Místo narození: Houston, Texas, USA

Životopis:

Stone sa narodil v americkom meste Houston (Texas). Jeho matka Sheila bola ženou v domácnosti a otec Gerald bol profesorom ekonómie. Stonovci sa neskôr presťahovali na predmestie Denveru (Littleton) v Colorade. Napriek mnohým fámam nikdy nenavštevoval Columbine High School, kde sa v roku 1999 stal smutne preslávený masaker. V skutočnosti navštevoval Heritage High School. Získal titul z filmu a matematiky od University of Colorado at Boulder. Bol prvým študentom, ktorému sa to podarilo v dvoch kategóriách.

Prvotinu South Park vytvoril so svojím priateľom z vysokej školy Treyom Parkerom. V roku 1997 ho predstavil v televíznej stanici Comedy Central. Okamžite sa stal hitom a vytvoril nový druh filmovej zábavy. Ako sám vraví, postava Kyla Broflovského je vytvorená na motívy jeho osoby. K dnešnému dňu obsahuje seriál už 11 sérií a jeden celovečerný film.

Nasledoval počin Orgazmo a v roku 2004 sa duo Parker-Stone pustili do réžie ďalšieho celovečerného filmu Team America: Svetový policajt.

Ako herca ho môžeme vidieť vo filmoch Pivní bratia (BASEketball) alebo v Terror Firmer. Za zmienku stojí film Bowling for Columbine, kde sa vyjadroval k už spomínanej columbinskej tragédii.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku