Pro zvýšenou ochranu uživatelů stránek nyní blokujeme přehrávač FlashX. Důvodem je těžba kryptoměn. Děkujeme za pochopení. Tým SledujuFilmy.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mario Van Peebles

Mario Van Peebles
Datum narození: 15.01.1957
Místo narození: Mexico City, Mexiko

Životopis:

Mario "Chip" Cain Van Peebles se narodil 15. ledna 1957 v Mexiku, filmovému producentovi, herci a režisérovi Melvinu Van Peeblesovi a německé herečce a fotografce Marii Marx. Zpočátku byl vychováván v Evropě, v osmi letech se ovšem stěhuje s rodiči do USA, kde natáčí svůj první film.

Střední školu Saint Thomas More v Connecticutu úspěšně absolvoval v roce 1974. Poté následovalo studium na Columbijské univerzitě, zakončené v roce 1980 bakalářským titulem z ekonomie. Po vystudování směřuje jeho kariéra k finančnictví, hereckou profesi věší až do roku 1984 na hřebíček. Během těchto čtyř let pracuje na Wall Street na komoditní burze a také jako analytik pro starostu Edwarda Kocha.

Po promluvě s otcem začíná drastický obrat v Mariově kariéře. Finanční dráhu navždy opouští a začíná se naplno věnovat herectví. Kariéru zkouší nastartovat v off-off-Broadwayských hrách a peníze si přivydělává modelingem. V roce 1984 dostává konečně, i když, malou roli v Coppolově snímku Cotton Club, hned nato v témže roce získává role ve dvou filmech: Exterminator 2 a Příliš horká pizza. V roce 1986 konečně přichází větší filmová role ve filmu Clinta Eastwooda, Bojové nasazení. V témže roce odmítá nabídku stanice NBC na roli v seriálu Právo v Los Angeles (1986 – 1994) a místo toho překvapivě volí roli ve filmu Čelisti IV: Pomsta. Následující roky nejsou pro Maria úspěšné, jeho upadající herecké kariéře se snaží pomoci Christopher Lambert. Natáčejí spolu dva filmy Pistolníci a Highlander 3. V dalších letech hrál menší i větší role většinou v televizní produkci nebo se zkoušel prosadit jako režisér.

Jako režisér se například prosadil dramatem z newyorského podsvětí Říše drog, v němž vytvořil postavu policejního detektiva Stonea. Kromě roku 2001 kdy si zahrál po boku Willa Smithe ve filmu Ali, můžeme říct, že od té doby žádnou větší filmovou roli nezískal.

Mario je ženatý s Chtirou Sukhu Van Peebles, mají společně pět dětí, tři chlapce a dvě dívky (Makaylo, Mandela, Marley, Maya a Morgana).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie