Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Marc Lawrence

Marc Lawrence
Datum narození: 22.10.1959
Místo narození: New York, USA

Životopis:

Jako režisér debutoval prostřednictvím romantické komedie Láska s výstrahou, která byla čtvrtým filmem, na kterém spolupracoval se Sandrou Bullock a prvním, na kterém se s ním podílel Hugh Grant. V minulosti byl spoluautorem scénáře a producentem úspěšné komedie Slečna Drsňák, v níž si Bullock zahrála policistku, která se v utajení zúčastní soutěže o královnu krásy. Lawrence je také autorem scénáře filmu Živelná pohroma, ve kterém si Bullock zahrála společně s Benem Affleckem. Později s Hughem Grantem spolupracoval na snímku Hudbu složil, slova napsal.

Mezi jeho další scenáristické počiny patří scénář k filmu Život s Mikeym s Michaelem J. Foxem a Nathanem Lanem, a také Burani ve městě s Goldie Hawn a Stevem Martinem.

Lawrence, rodák z Brooklynu, vystudoval SUNY-Binghamton a krátce navštěvoval právnickou fakultu Newyorské univerzity. Svou scenáristickou kariéru zahájil poté, co mu jeden z jeho scénářů získal pozici stálého scenáristy populárního seriálu stanice NBC Rodinná pouta. V průběhu třetí sezóny už působil jako producent a vysloužil si za svou práci na seriálu nominace na ceny Emmy a Humanitas Award. Poté byl scenáristou a koproducentem seriálu Pride and Joy.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku