Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mamoru Hosoda

Mamoru Hosoda
Datum narození: 19.09.1967
Místo narození: Kamiiči, prefektura Tojama, Japonsko

Životopis:

Mamoru Hosoda vystudoval olejomalbu na Kanazawa University of Arts and Crafts a než se stal režisérem, tak se jako animátor živil u seriálů jako CRYING FREEMAN A SLAM DUNK. Během devadesátých let pracoval na storyboardech a na přelomu století přijal první režijní nabídku k seriálu DIGIMON. Hosoda také spolupracoval s japonským umělcem Takashi Murakami na reklamě SUPERFLAT MONOGRAM, který se promítal pouze v prodejnách Louis Vuitton.

Studio Ghibli mu nabídlo režii snímku ZÁMEK V OBLACÍCH, ale po neshodách opustil studio a režii převzal slavný tvůrce Hayao Miyazaki, který měl v plánu jít už do důchodu. Hosoda poté dokončil svůj film ONE PIECE: BARON OMATSURI AND THE SECRET ISLAND. Triumfální úspěch však zaznamenal až v roce 2006 s filmem THE GIRL WHO LEAPT THROUGH TIME a o rok později za něj dostal cenu Tokio Anime Award za nejlepší režii.

Poslední jeho film je zatím SUMMER WARS, který si získal oblibu u diváků a několik ocenění za nejlepší animovaný film.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku