Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Liliana Cavani

Liliana Cavani
Datum narození: 12.01.1933
Místo narození: Carpi, Itálie

Životopis:

Liliana Cavaniová (1933, Carpi, Itálie) studovala klasickou filologii v Bologni a absolvovala obor dokumentární tvorby na filmové škole Centro sperimentale di cinematografia v Římě (1961). Nejprve se věnovala tvorbě TV naučných dokumentů o nedávné historii. Do poněkud vzdálenější minulosti obrátila pozornost také svými hranými životopisnými filmy František z Assisi (1966) a Galileo (1968). Proslavila se zejména jako inscenátorka provokativních dramat. Filmografie (výběr): I cannibali (Kanibalové, 1969), L’ospite (Host, 1971), Milarepa (1973), Portiere di notte (Noční vrátný, 1973), Kůže (La pelle, 1980), Oltre la porta (Za dveřmi, 1982), Interno berlinese (Berlínská aféra, 1985), Francesco (1988), Dove siete? Io sono qui (Kde jste? Já jsem zde, 1993), Ripleyho hra (Ripley’s Game, 2002) a Einstein (TV, 2008).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku