Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Leigh Whannell

Leigh Whannell
Datum narození: 17.01.1977
Místo narození: Melbourne, Victoria, Austrálie

Životopis:

Leigh Whannell se narodil v Melbourne 17. ledna 1977. Už jako malý byl vášnivý vypraveč a spisovatel různých příběhů, proto není divu, že ve svých 18 letech byl přijat do prestižní filmové školy v Melbourne. Díky skloubení práce a zábavy začal také působit jako reportér a psát filmovou kritiku. Během druhého roku studia se dostal do povědomí široké veřejnosti díky svému vystupování v populárním australském pořadu Recovery pro mládež. Diskutoval zde naživo s teenagery, komentoval filmy a později se mu také dostalo nemalého štěstí, kdy mohl provést interview s lidmi jako Tim Burton, Peter Jackson, George Clooney, či Russell Crowe. Při studiu se mimojiné seznámil s budoucím režisérem Jamesem Wanem, oba měli společný sen - natočit film.

Poprvé se tento mladý Australan objevil v opravdovém filmu v roce 2000, v poměrně neznámém hororu STYGIAN, kde hrál vedlejší roli mladého výtržníka. V roce 2003, což je mimochodem pouze rok poté, kdy se odstěhoval od rodičů, se mu naskytla přiležitost zahrát si v celosvětově známém filmu MATRIX RELOADED. Ačkoliv se jednalo pouze o malu roli, Leigh Whannell tvrdí, že zde zažil nejvíce legrace ve svém životě. Jeho kariéra nebyla však vždy úspěšná, ucházel se například o roli v PÁNU PRSTENŮ, díky menšímu vzrůstu (170 cm) doufal, že by mohl být obsazen do role jednoho z hobitů a tak na zkoušku přišel ve stylovém kostýmu i s nasazenýma hobitíma ušima. Ovšem úspěchu se nedočkal.

Nějakou dobu také pobýval v nemocnici kvůli neustálé bolesti hlavy a bylo to právě tam, kde byl políben můzou a začal psát scénář k filmu SAW. Spolu s Jamesem Wanem vyprodukovali 10 minutovou ukázku, se kterou obcházeli nahrávací studia a hledali peníze pro natáčení. Rok poté (2004) skutečně vznikl plnohodnotný brutální horror SAW: HRA O PŘEŽITÍ v čele s Leighem Whannellem v jedné z hlavních rolí. Snímek sklidil obrovský komerční úspěch. Leigh Whannell se tímto také dočkal svého prvního, byť méně známého ocenění - nominaci v Teen Choice Awards 2005 v oblasti Scream Scene. V roce 2004 se ještě stihl oběvit ve vedlejší roli snímku BÁJEČNÝ DEN.

Následující roky se věnoval a stále věnuje zejména filmové sérii SAW, napsal scénáře, pomáhal jako koproducent a opět se na chvílku objevil na obrazovce v SAW 3. Jeho poslední herecký výkon je možno shlédnout ve snímku ROZSUDEK SMRTI (opět jen vedlejší role). Momentálně pracuje na výrobě Saw 5 a snad také 6. Perličkou na závěr je, že vlastní sportovní auto DeLorean, kterých je v celé Austrálii pouze 10 kusů.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku