Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Kevin Reynolds

Kevin Reynolds
Datum narození: 17.01.1952
Místo narození: San Antonio, Texas, USA

Životopis:

"Kevin Costner by měl hrát jen ve filmech, které sám režíruje. Pracoval by tak zároveň se svým nejoblíbenějším hercem i režisérem.“

V panteonu režisérů akčních filmů najdete klasiky jako Jamese Camerona, hvězdy jako Michaela Baye a také tvůrce, jejichž jméno zůstává ve stínu jejich filmů jako Martina Campbella. Kevin Reynolds, tvůrce populárních akčních popcornů jako ROBIN HOOD: KRÁL ZBOJNÍKů či VODNÍ SVĚT, patří do poslední jmenované skupiny.

Rodilý texasan vystudoval a následně pár let provozoval právničinu než od ní na konci 70. let dezertoval na filmová studia na USC (University of South California) v Los Angeles. Tady natočil studentský kraťas o potapěčích PROOF (1980) a seznámil se s tehdy ještě neznámým Kevinem Costnerem. Film viděl Steven Spielberg a nabídl Reynoldsovi možnost natočit si podle něj celovečerní debut FANDANGO (1985), autobiografickou road movie, do níž Reynolds obsadil Costnera. Spielberg byl ale hotovým snímkem natolik zklamán, že se k němu odmítl hlásit a film nezabodoval ani u diváků.

Příliš dobře si nevedl ani jeho druhý film, válečné drama BESTIE (1988). Podruhé Reynolds s Costnerem (nyní už velkou hvězdou) spojili síly na dobrodružném popcornu ROBIN HOOD: KRÁL ZBOJNÍKů (1991), ze kterého se vyklubal megahit, když při nákladech necelých 50 milionů dolarů, vydělal celosvětově osminásobek a stal se po T2 druhým komerčně nejúspěšnějším filmem roku. Spolupráce obou Kevinů se ale neobešla bez problémů – při postprodukci byl film přestříhán producenty (mezi něž patřil i Costner a z tohoto producentského sestřihu nebyl Reynolds nijak nadšen.

Přesto mu Costner produkoval i jeho další počin, dobrodružný film RAPA NUI: STŘED SVĚTA (1994) a následně se spolu pustili do nechvalně známého VODNÍHO SVĚTA (1995). Komplikované natáčení na vodě (točilo se na Havaji), do kterého nepříznivě zasáhla mořská nemoc a bouře, která zničila drahé kulisy, se nakonec prodražilo na v té době rekordních 175 milionů a film byl s americkými tržbami 80 milionů považován za obrovský propadák. Reynolds navíc během postprodukce opustil film kvůli tvůrčím neshodám s Costnerem.

Ve skutečnosti se snímek finančně zahojil ve zbytku světa a na videu, ale ani tak se nikdo dvakrát nehrnul do další spolupráce s režisérem „Fishtaru“ nebo Kevin´s Gate, jak bylo VODNÍMU SVĚTU posměšně přezdíváno po dvou velkých propadácích 80. let, Ishtaru a Heaven´s Gate. Reynoldsova cesta zpět na vysokorozpočtové výsluní pak vedla přes drsné komorní drama ze školního prostředí 187 (1997) a historické podívané HRABĚTE MONTE CRISTO (2002) a nejnověji TRISTAN A ISOLDA (2006).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku