Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jonathan Frakes

Jonathan Frakes
Datum narození: 19.08.1952
Místo narození: Bellefonte, Pensylvánie, USA

Životopis:

Tento populární a v Americe velmi oblíbený herec a režisér se narodil 19. srpna 1952 v Bethlehemu, stát Pensylvánie. Zde také vystudoval univerzitu. Ve studiích pokračoval na Harvardu. Několik let hrál v Loebově dramatickém centru v Massachusetts. Po nějaké době odcestoval do New Yorku. Než se dostal na Broadway, kde hrál především malé epizodní role, živil se jako číšník.

Od roku 1979 žije v Los Angeles. První velká role přišla se seriálem LÉKAŘI, následují seriály VŮNĚ PARFÉMU, PAPÍROVÉ PANENKY, SEVER A JIH a nakonec STAR TREK: NOVÁ GENERACE. Tento seriálový fenomén z něho udělal velkou televizní hvězdu. V tomto seriálu hrál od úplného začátku, tj. od roku 1987. V posledních letech, kdy se STAR TREK dostal také na filmové plátno, se Jonathan Frakes posadil na režisérskou židli a několik těchto filmových příběhů sám režíroval. Režíroval také několik epizod seriálu STAR TREK: VOYAGER.

Jonathan Frakes také rád píše knihy. V roce 1996 se na knižní pulty dostal jeho román nazvaný Únosci - Konspirace. Jeho manželkou je od roku 1988 herečka Genie Francis, kterou poznal během natáčení seriálu SEVER A JIH. Českým divákům je známý také jako průvodce mystery seriálem VĚŘTE - NEVĚŘTE.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku