Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Joel Zwick

Joel Zwick
Datum narození: 11.01.1942
Místo narození: Brooklyn, New York, USA

Životopis:

Narozen v Brooklynu, kde prožil své mládí a několik prvních let své kariéry. Navštěvoval Brooklyn College a získal zde Magisterský titul z umění. Bavit svou tvorbou začal již v průběhu studia, kdy se třemi svými spolužáky zpíval v kvartetu. 

Po ukončení studia v roce 1967 začal pracovat v menším divadle mimo Broadway. Uplatnil se jako herec v politické satiře (např. ve hře MacBird). Následně strávil sedm let jako umělecký ředitel v La Mama a občas pracoval také jako učitel dramaturgie na Yale.
 
V roce 1974 se přestěhoval do Los Angeles, kde začal svou dlouhou televizní kariéru. Během této doby se podepsal pod více než 20 televizních show (Perfect Strangers, Bosom Buddies). 

I když se podílel na tvorbě spousty televizních filmů, do pozdních 80. let nevkročil do světa filmu. Jeho prvním kouskem v tomto světě byl Second Sight (1989), za který se mu od kritiky nedostalo vřelého přivítání a dosáhl u diváků smíšených reakcí. Po tomto propadáku se vrátil zpět k natáčení seriálů a do světa filmu se nevrátil dalších 10 let. Později se mu podařilo usmířit si publikum filmem Moje tlustá řecká svatba.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku