Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jane Austen

Jane Austen
Datum narození: 18.07.1817
Místo narození: Winchester, Hampshire, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Jane Austenová byla anglická spisovatelka a zakladatelka moderního rodinného anglického románu. Narodila se v rodině duchovního, krátce studovala na různých soukromých středních školách v Oxfordu a Readingu. Poté se vzdělávala spíše doma, další vzdělání a kladný vztah k literatuře získala především čtením anglických a zahraničních autorů.

Pro úzký rodinný kruh začala již v patnácti letech psát krátké povídky, básně a dramatické scénky. Žila velmi uzavřený a nespolečenský život, nikdy se neprovdala a po smrti svého otce se přestěhovala ke své sestře a matce do Southamptonu. Zde se věnovala rozsáhlejší tvorbě, připravovala se k vydání svých děl, většinu z nich několikrát přepracovávala. Její díla vycházela za jejího života anonymně, s jejím jménem byla vydávána až po její smrti. Plného pochopení dosáhla až ve dvacátém století.

Nejvíce zaujala Jane Austenová svými romány. Ve většině z nich je ústředním motivem myšlenkové a emociální zrání mladé hrdinky, zkoumá svět z ženského hlediska, vychází ze znalostí lidské povahy. Vytváří ve svých románech životné postavy, nedostatky jejích hrdinů vycházejí především ze špatné rodinné výchovy. Všechny její zápletky se zabývají láskou, i když o ní zřídka přímo hovoří.

Většina jejích románů byla několikrát zfilmována, a to především PÝCHA A PŘEDSUDEK, ROZUM A CIT A SLEČNA EMMA.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku