Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Hark Tsui

Hark Tsui
Datum narození: 15.02.1950
Místo narození: Saigon, Vietnam

Životopis:

Hark Tsui se narodil 2. ledna 1951 ve Vietnamu. Pochází z početné rodiny, má šestnáct sourozenců. Jeho otec byl totiž několikrát ženatý. Svůj první film natočil Hark Tsui již ve svých deseti letech. Filmové umění nejprve studoval v Hongkongu. V roce 1969 odcestoval studovat do Ameriky. Protože však chtěl poznat Ameriku trochu blíže, rozhodl se školu na jeden rok přerušit. Během této doby po Americe cestoval. Po škole pracoval jako pomocný kameraman na jednom dokumentárním filmu. Také psal články pro Chinatown Newspaper. Pro televizi natočil Hark Tsui populární akční seriál GOLDEN DAGGER ROMANCE.

Na stříbrném plátně debutoval snímkem BUTTERFLY MURDERS z roku 1979. Kvůli svému filmu WARRIORS FROM THE MAGIC MOUNTAIN se vrátil do USA, aby zde vyhledal odborníky na speciální efekty. Se svou ženou Nansun Shi založil v Hongkongu filmovou společnost Film Workshop. Společně s Johnem Woo spolupracoval Hark Tsui na akčním filmu LEPŠÍ ZÍTŘEK. Hark Tsui chtěl do filmu obsadit herečku Michelle Yeoh. To se ovšem nelíbilo Johnu Wooovi. Ten do filmu obsadil Chow-Yun Fata.

Film se stal velmi úspěšným a oba tvůrci v budoucích letech spolupracovali na dalších dvou pokračováních. Ve stejném roce, kdy vznikl LEPŠÍ ZÍTŘEK, režíroval Hark Tsui PEKING OPERA BLUES, který se zapsal do dějin jako klasické dílo čínské kinematografie. V roce 1991 vznikl snímek ONCE UPON A TIME IN CHINA, který Harkovi vynesl cenu Hong Kong Film Awards v kategorii nejlepší režie. Film vypráví o národním hrdinovi Wong Fei-Hungovi, kterého si několikrát zahráli Jackie Chan nebo Jet Li. Celkem bylo o tomto hrdinovi natočeno asi sedm filmů.

V roce 1995 je nominován za nejlepší režii filmu THE LOVERS. O dva roky později přichází hollywoodský debut DOUBLE TEAM a o další dva roky později další spolupráce s Van Dammem. Tentokrát na akčním snímku KONTRABAND. V roce 2000 natáčí film TIME AND TIDE, který je nominován v šesti kategoriích Hong Kong Film Awards. Zatím jeho posledním známým filmem je snímek SEDM MEČŮ. V jedné z hlavních rolí se objevuje populární Donnie Yen.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku