Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Genndy Tartakovsky

Genndy Tartakovsky
Datum narození: 17.01.1970
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz

Životopis:

Člověk, který definoval dětství několika generací, animátor Genndy Tartakovsky, se narodil roku 1970 v Moskvě. V sedmi letech se společně s rodinou přestěhoval do Chicaga, kde se mohl poprvé seznámit s kreslenými filmy Warner Bros. a komiksy, které následně pro své potěšení překresloval. To ho během následujících let nepustilo, a proto se rozhodl na vysoké škole, pro potěšení ambiciózní rodiny, navštěvovat kurzy reklamního storyboardingu. Lekce se však obsazovaly abecedně a na Tartakovského nezbylo místo, přihlásil se tedy do kurzu animace. Ten ho upoutal natolik, že se po dvou letech ze zastaralé učebny Columbia College v Chicagu, přesunul s nejlepšími možnými známkami, na prestižní domov nejlepších světových animátorů California Institute of Arts. Po dvou letech tam dostal první nabídku ve Španělsku.

Průlom přichází s pracovním místem v produkční společnosti Hanna-Barbera, která je vlastníkem televizního kanálu Cartoon Network, a pro kterou Tartakovsky vytvořil několik originálních a úspěšných seriálů. Prvním z nich byla DEXTEROVA LABORATOŘ, která byla založena na podobném krátkém filmu z Tartakovskyho studií. Následovaly POWERPUFF GIRLS, SAMURAJ JACK nebo kreslený spin-off Hvězdných válek KLONOVÉ VÁLKY.

„Do doby, než jsem přešel ke Cartoon Network, byla většina mé práce, kterou jsem považoval za dobrou, ve výsledku změněna. Až tady jsem konečně mohl vzít svůj originální projekt, vytvořit si ho podle svých představ a konečně tak vědět, že je jeho úspěch či neúspěch mojí vinou a na základě toho hledat vlastní chyby nebo se ještě zdokonalovat.“

Frenetická a náročná práce v televizi a s ní nabyté zkušenosti donutily Tartakovského vytvořit si vlastní odnož, ve které by mohl soustředěně pracovat na svých projektech a filmech. Bohužel jeho „sólová kariéra“ kolidovala s ekonomickou krizí a režisér byl nucen své nápady pouze nabízet, místo toho, aby je mohl skutečně vytvářet. Vrátil se tedy ještě na krátko k televizi, kde například vytvořil zatím poslední seriál SYM-BIONIC TITAN.

„Televizní testovací projekce mi přijdou naprosto zbytečné. Vždyť na televizi se děti stejně dívají doma, sami, občas si odskočí na záchod a pak polovinu propásnou. Vehnat 13 lidí do jedné místnosti je podle mě nesmysl. Zato testovací projekce u filmu je něco úplně jiného, cítíte z nich ten elektrizující náboj, napětí, vlastní malou nervozitu, slyšíte smích a víte, kde ubrat nebo kde přidat.“

V roce 2011 byl Tartakovsky přijat do rozběhnutého projektu Sony Pictures Animation nazvaném HOTEL TRANSYLVÁNIE. Podílel se na přepracování scénáře, pro film vytvořil dvojrozměrné animované návrhy a nakonec film režijně dovedl do konce. Bohužel z jeho klasického rukopisu moc nezbylo, za což nemůže ani tak Tartakovskyho nezkušenost s celovečerními filmy nebo 3D animovanými filmy, jako spíše rozdrobený složitý produkční systém, nad kterým měl režisér pouze malou kontrolu. CGI animátoři mu byli přiděleni, s ostatními tvůrci se neznal nebo nikdy nespolupracoval, požadavky se neustále hrnuly jak od studia, tak od hereckého obsazení. Film se však přes průměrnou kritiku stal divácky úspěšným.

Do budoucna plánuje Genndy Tartakovsky rozvíjet vlastní projekty pod hlavičkou Sony Pictures Animation, řadí se sem hlavně film se Samurajem Jackem nebo celovečerní film s Pepkem Námořníkem. Z televizního působení mu nadále zůstávají tři ceny Emmy.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku