Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Frank Miller

Frank Miller
Datum narození: 27.01.1957
Místo narození: Olney, Maryland, USA

Životopis:

Frank Miller je dnes asi nejznámějším comicsovým autorem na světě. Na začátku své kariéry pouze psal scénáře ke slavným comicsům jako je DAREDEVIL, SPIDER-MAN nebo X-MEN. V roce 1983 už ale začal pracovat na svém vlastním díle pro nakladatelství DC. Stala se jí futuristická vize budoucnosti - RONIN. Kniha sklidila velký úspěch a Miller na ni navázal comicsy GIVE ME LIBERTY a HARD BOILED.

Roku 1986 oblékl do nového kabátu slavného BATMANA v asi jeho nejlepším příběhu - NÁVRAT TEMNÉHO RYTÍŘE. O tom, že dějiny mohou být i zábavné (samozřejmě i krvavé) dokázal comicsem 300, který vyprávěl o boji hrstky spartských válečníků proti obrovské přesile Peršanů v bitvě u Thermopyl. Nejúspěšnější se, ale stala jeho série SIN CITY. Město plné korupce, násilí, prostituce a zločinu navíc obdařil černobílou kresbou a atmosférou noir filmů.

Od roku 1991 vyšlo celkem sedm dílů- DRSNÝ SBOHEM, DÁMA PRO KTEROU SE ZABÍJÍ, VELKÁ TUČNÁ ZABÍJAČKA, RODINNÉ HODNOTY, TEN ŽLUTEJ PARCHANT, CHLAST, DĚVKY A BOUCHAČKY a PEKELNÁ JÍZDA. Miller dal také vzniknout postavě superhrdinky ELEKTRY, která se touží pomstít vrahům svého otce. Frank je také autorem filmových scénářů k ROBOCOPOVI 2 a 3.

Jeho talentu dal na plátně vyniknou až Robert Rodriguez ve filmové verzi SIN CITY. Miller k filmu napsal scénář, část i režíroval a zahrál si roličku kněze. Možná proto je SIN CITY - MĚSTO HŘÍCHU považováno za doposud nejpřesnější převod comicsu na stříbrné plátno. Frankovi se režírování a spolupráce s Rodriguezem natolik zalíbila, že už jsou ohlášena další dvě pokračování. Momentálně je hotov i film podle comicsu 300, který režíroval Zack Snyder. Bohužel bez účasti samotného autora.

Frank Miller už teď patří mezi žijící legendy svého oboru a vyhlídky na budoucnost nemá vůbec špatné. Hlavně díky čím dál většímu zájmu filmařů. Status nejznámější comicsový autor na světě mu asi ještě nějakou dobu vydrží.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku