Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Francis Lawrence

Francis Lawrence
Datum narození: 26.03.1971
Místo narození: Vídeň, Rakousko

Životopis:

Kráčí ve stopách áčkových režisérských hvězd, jakou je například David Fincher a po dvou celovečerních snímcích si získal nemalou reputaci. Narodil se sice v Evropě, konkrétně ve Vídni, ale již od tří let vyrůstal v Los Angeles. Talent prokázal především vytvářením hudebních videoklipů. Již odmala ho to táhlo k filmu. Kromě psaní scénářů, Lawrence režíroval své projekty už na střední škole. Následně studoval univerzitu Loyola Marymount, přičemž nepřekvapí, že se věnoval právě oboru režie, kde neváhal pokračovat ve vytváření svých vlastních krátkých prací. Po úspěšném absolvování vysoké školy, se pustil do natáčení hudebních videí pro svého kamaráda. To bylo zhruba v polovině 90. let.

O pět let později už spolupracoval se špičkami hudebního nebe – Aerosmith, Ricky Martin, Janet Jackson, Green Day, Seal či Destiny's Child. S úspěchy rostlo i jeho jméno v businessu. Na přelomu milénia, přilákal pozornost zpěvaček Avril Lavigne, Gwen Stefani, Jennifer Lopez či Britney Spears – na svědomí má mimo jiné originálně pojatý klip ke skladbě I'm A Slave 4 U. Netrvalo dlouho a brzy se mu otevřela brána do Hollywoodu.

Jeho prvním počinem je snímek CONSTANTINE z roku 2005, natočený podle komiksové série DC Hellblazer. Zpočátku se ovšem nad jeho hlavou snášela mračna. Hlavní představitel filmu Keanu Reeves si totiž nepřál žádného režiséra hudebních videoklipů. Tento požadavek měl Lawrence eliminovat ještě než vstoupil do hry. Jen tak se ale nevzdal a nakonec se mu podařilo herce na osobním setkání přesvědčit, ža právě on je tím ideálním kandidátem. Detailní storyboardy, propracovaná vize a nadšení mu nakonec pomohly, aby mu už nic nestálo v cestě. I tak se ale kritika snímku nevyhnula. Fanoušci komiksu neskrývali rozčarování nad obsazením Reevese do role Johna Constantina – podle nichž nebyl dost přesvědčivý a fyzicky se navíc nepodobal originálnímu charakteru, která byl blond a Angličan. I přesto, že film neposbíral ta nejlichotivější hodnocení, finančně se stal více než úspěšným a pro Lawrence to byl uspokojivý výsledek.

V roce 2007 natočil filmovou adaptaci knihy Richarda Mathesona z roku 1954 – akční sci-fi JÁ, LEGENDA s Willem Smithem. Do budoucna se jeho režisérský rejstřík dále rozšíří o animovanou rodinnou fantasy EDDIE DICKENS AND THE AWFUL END s Freddiem Highmorem v hlavní úloze a zajímavě zní také akční, dobrodružné drama SNOW AND THE SEVEN, což by mělo být jakési Disneyho převyprávění klasické pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků o britské uprchlé dívce, kterou mezi sebe přijme sedm Shaolinských mnichů, aby se stala bojovníkem mezi dobrem a zlem.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku