Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Erik Poppe

Erik Poppe
Datum narození: 24.06.1960
Místo narození: Oslo, Norsko

Životopis:

Erik Poppe (* 24. června 1960) je norský filmový režisér, scenárista a bývalý kameraman a fotograf. Svou kariéru začal jako fotograf pro noviny Verdens Gang. Ve 29 letech absolvoval jako kameraman na Dramatiska Institutet ve Stockholmu a stal se velmi oblíbeným kameramanem u reklam a videoklipů. V roce 1995 natočil pod vedením režiséra Benta Hamera film EGGS, za nejž získal cenu Kodak na moskevském festivalu. O dvě léta později pak zakládá spolu s Finnem Gjerdrumem a Thorleifem Haugem filmovou produkční společnost Paradox Films.

Jeho prvním režisérským počinem byl film SCHPAAA (1998) o gangu mladistvých a následně se ujal natáčení prvních epizod seriálu BRIGADEN (2002). Jeho druhý film HAWAII, OSLO (2004) sklidil velký úspěch jak u kritiky tak u diváků a v následujícím roce si vysloužil dvě ceny Amanda - za nejlepší norský film a nejlepší scénář. Zatím posledním snímkem Erika Poppe je DeUSYNLIGE (2008), který uzavírá jeho „Oslo trilogii“. V říjnu 2008 získal cenu za nejlepší hraný film na Hamptons International Film Festivalu.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku