Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Edward Zwick

Edward Zwick
Datum narození: 08.10.1952
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Životopis:

Narodil se 8. srpna 1952 v Chigacu, americkém státu Illinois. V roce 1974 byl přijat na Harvard a po roce vytrvalého učení přešel na jeho vysněnou AIF konzervatoř (Americká filmová instituce). Nyní je americkým režisérem a producentem. V roce 1976 se stal spolurežisérem rodinného seriálu Family.

Prvním velkým filmem Edwarda Zwicka se stalo válečné drama Glory / Sláva (1989) a právě tímto snímkem s Denzelem Washingtnem v hlavní roli se Edwardovi otevřely brány do Hollywoodu. O dva roky později natočil romantické drama z prostředí divoké západu, oceněné Oscarem za nejlepší kameru, Legenda o vášni. V tomto filmu si zahráli například Anthony Hopkins nebo Brad Pitt.

Edwardovi Zwickovy se velmi zalíbili válečné filmy a proto i roku 1996 natočil hvězdně obsazený snímek (Denzel Washington, Meg Ryan, Matt Damon) Odvaha pod palubou z období války v Perském zálivu. Edward si Washingtona dost oblíbil a tak nesměl chybět ani v dalším jeho filmu, tentokrát v thrilleru Stav obležení (1998) s Brucem Willisem. Po čtyřleté odmlce se Edward vrátil zpět k válečné tématice. Nyní ovšem z období japonské občanské války roku 1870 Poslední samuraj. Film byl nominovaný na čtyři Oscary.

Neproměněné oscarové nominace dostal i za svůj poslední „velkofilm“ Krvavý diamant, ve kterém se opět vracíme do válečného období a to do Afriky roku 1999 s občanskou válkou. Z tohoto filmu byly nominováni Leonardo DiCaprio za hlavní roli amerického pašeráka a Djimon Hounsou za roli rybáře, jehož rodinu zajali revolucionáři.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku