Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Dwight H. Little

Dwight H. Little
Datum narození: 13.01.1956
Místo narození: Cleveland, Ohio, USA

Životopis:

Režisér Dwight H. Little se narodil a vyrostl ve městě Cleveland ve státu Ohio. Od mladých let byl Dwight fascinován filmem a historií filmu, to také rozhodlo při výběru školy, zapsal se do filmové univerzity v jižní Kalifornii. Jeho školní projekt "Americano" se stal jeho prvním úspěšným filmovým dílem, které se setkalo s úspěchem, vyhrál hlavní cenu na filmovém festivalu Focus a na filmovém festivale v Chicagu mu byla udělena cena Golden Hugo.

Poté, co odpromoval, začal Little natáčet krátké, většinou nezávislé filmy a krátké dokumentární filmy. Brzy poté začal pracovat pro televize HBO a ABC, kde se podílel na natáčení seriálu "Agenti", který vyhrál cenu Emmy. Po úspěchu u televizních společností dostal Little příležitost natočit první celovečerní filmy, a to konkrétně akční film "Zajatci Dallasu" a detektivní špionáž s příznačným názvem "KGB: Tajná válka".

Ovšem skutečný zvrat v jeho kariéře přišel po přijetí nabídky k natočení filmu "Halloween 4: Návrat Michaela Myerse", který byl dva týdny první v americké tabulce návštěvnosti kin. Dále následoval film s Robertem Englundem "Fantom opery", který se natáčel z části v New Yorku a částečně v Evropě, konkrétně v Maďarsku v Budapešti. Steven Seagal hrál hlavní roli v Dwightově dalším filmu, "Muž s cejchem smrti". Film se stal kasovní trhákem, byl tři týdny za sebou první v žebříčku návštěvnosti a stal se nejvíce ziskový filmem studia Fox pro rok 1990. Následovaly filmy jako "Rychlý jako blesk", "Zachraňte Willyho 2", "Vražda v Bílém domě", "Nejvyšší Boss" s Chazzem Palminterim a zatím jeho poslední celovečerní film "Anakonda: Honba za krvavou orchidejí".

Dwight H. Little je bezesporu celkem úspěšným režisérem. Jeho filmy nejsou kriticky nejlépe hodnoceny, ale jejich tržby jsou vysoké.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku