Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Derek Cianfrance

Derek Cianfrance
Datum narození: 23.01.1974

Životopis:

Derek Cianfrance začal natáčet první filmy již ve 13 letech. Jak uvádí, sledoval a učil se nazpaměť pohyby kamery v béčkovém povídkovém horroru Creepshow, který viděl 100x. 

Jeho první studentské filmy Five O'clock Shadow a Raw Footage získaly několik ocenění a jeho filmový debut s rozpočtem 40000 dolarů (které sehnal Cianfarnce tak, že prodával čokoládu a několik tisíc si půjčil od svého zubaře) Brother Tied (1998) o bratrech soupeřících o jednu ženu získal na 30 festivalech mnohá ocenění. Filmu se ale bohužel nepodařilo najít distributora.

Režisér se pak orientoval na natáčení reklam a dokumentů, například realizoval koncert Annie Lennox - Live In Toronto, či zachytil svět fotografování v kriminalistice Shots in the Dark (2001). Za dokument o hispánské komunitě Quattro Noza (2003) získal ocenění na festivalu Sundance.

V jeho druhém celovečerním snímku, který připravoval 12 let, o vyhasínajícím vztahu manželů Blue Valentine (2010) vyjádřil své pocity a strach z toho, jak se v dětství bál, že se jeho rodiče rozvedou. Jeho přítel a herec Ryan Gosling s Michelle Williams žili před filmováním měsíc v objektu, kde se děj odehrával. Herečka byla nominována na Oscara za hlavní ženskou roli.

Derek Cianfrance žije v Brooklynu, má dva syny a vztah otců a dětí se odráží v jeho třetím a nejpovedenějším filmu The Place Betone the Pines (Za borovicovým hájem). Natáčení probíhalo v Schenetady, stát New York, odkud pochází Derekova manželka. Kriminální drama je rozděleno na tři části, v prvním sledujeme pouťového motorkáře Luka (Ryan Gosling), který se rozhodne vydělat peníze pro svého syna bankovními loupežemi, následně pak příběh zobrazuje život Averyho (Brandley Cooper), policisty, který po úspěšném zásahu má problémy s tím, jak rychle se stává veřejně známým hrdinou. Důsledky činů obou mužů pak v třetí části filmu nesou jejich synové. Za klíčový moment filmu uvádí režisér setkání Luka se svým synem, o kterém nevěděl.

Film začal natáčet v roce 2007, kdy čekal narození svého druhého syna a to se v několika scénách odráží. Přestože jde o kriminálku a zobrazuje vyloupení několika bank, ve filmu se vystřelí jen třikrát. Derek ale umí točit i akční scény, například honička z pohledu policejního vozu je velmi realisticky a brilantně natočená. Režisér je odpůrcem zbraní a považuje použití zbraně za zjednodušené až lehkomyslné řešení problémů, které se podle něj ve filmech příliš zneužívá.

Filmy Dereka Cianfrance asi nesednou každému. Odvíjí se v nich mnoho pocitů a vztah režiséra k životu a rodině. Při překročení rozpočtu Blue Valentine se vzdal honoráře za režii a 12 let práce, odmítl několik milionů dolarů za režii filmu, kde se zobrazuje znásilnění. Zodpovědnost k životu je jeho motto. Kvůli narození prvního syna přestal věnovat svému koníčku, hře na bicí v rockové skupině. Jak uvádí, má čas jen na to být otcem, manželem a filmařem. Vyrůstal při poslechu skupiny Metallica (Luke nosí ve filmu tričko s touto skupinou).

Ani já jsem neočekával po Blue Valentine nějaké velké překvapení. Už od prvních záběrů mě The Place Beyond the Pines ale uchvátil a pak celých 140 minut nepustil. Derek Cianfrance je po svém třetím celovečerním filmu velkou nadějí filmu a těšme se na jeho další chytrý a procítěný příběh.

wick
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku