Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
David Zucker

David Zucker
Datum narození: 16.10.1947
Místo narození: Milwaukee, Wisconsin, USA

Životopis:

Americký režisér a příležitostný herec David Zucker je spolu se svým mladším bratrem Jerrym a Jimem Abrahamsem nejvýznamnějším tvůrcem americké filmové parodie. Zmiňovaná trojice, často označovaná pod zkratkou ZAZ, spolu úzce spolupracovala prakticky celou kariéru, takže je téměř nemožné o nich psát odděleně.

Starší z bratrů Zuckerových, známý také pod přezdívkou "Zucknuckle" se narodil v r.1947 v Milwaukee. Jeho prvním filmem a zároveň prvním společným projektem ZAZ byl komediální snímek KENTUCKY FRIED MOVIE z r.1977.

O tři roky později společně režírují parodii na katastrofické filmy PŘIPOUTEJTE SE PROSÍM! Tento snímek přinesl ZAZ velký divácký úspěch a odstartoval jejich sérii bláznivých parodií plných absurdních gagů a chytře napsaných dialogů. Často spolupracují zejména se scénáristou Patem Proftem a herci Leslie Nielsenem či Lloydem Bridgesem. Zajímavostí je, že Nielsen i Bridges měli už v té době za sebou dlouhou hereckou dráhu skládající se především z charakterních rolí. Na stará kolena se oba díky ZAZ stali úspěšnými a vyhledávanými komiky.

V první polovině 80. let ZAZ realizují seriál parodující televizní krimi-série s názvem "POLICE SQUAD", jehož hlavním hrdinou je svérázný policejní detektiv Frank Drebin v podání Leslie Nielsena. Seriál se však ve své době nesetkal s příliš velkým ohlasem. Teprve když jej sám David převedl v r.1988 do podoby celovečerního filmu,jenž u nás vyšel jako BLÁZNIVÁ STŘELA z něj udělal doslova kultovní záležitost. David Zucker pak režíroval i jeho další pokračování BLÁZNIVÁ STŘELA 2 A 1/2: VŮNĚ STRACHU a zahrál si menší roli ve třetím díle BLÁZNIVÁ STŘELA 33 A 1/3: POSLEDNÍ TRAPAS.

V 90. letech se "svatá trojice americké parodie" rozděluje. David Zucker po dokončení Bláznivých střel, spolupracuje na několika snímcích s tvůrci legendárního South Parku - Mattem Stonem a Trayem Parkerem. Poté dostává nabídku převzít štafetu po bratrech Wayansových a režírovat kritikou vlažně přijatou, avšak divácky znovu velmi populární komediální sérii SCARY MOVIE, jenž je opět parodií na všechno možné.

David Zucker je ženatý a má dvě děti. Rád si čas od času zahraje menší roli v některém ze svých filmů, nebo ve filmu některého ze svých spolupracovníků. Taktéž stejně jako jeho bratr Jerry s oblibou obsazuje do epizodních úloh ve svých dílech členy své rodiny. Především jejich matka Charlotte se objeví ve většině z Davidových filmů.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku