Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Daniel Auteuil

Daniel Auteuil
Datum narození: 24.01.1950
Místo narození: Alžír, Alžírsko

Životopis:

Přestože se narodil v Alžíru, vyrůstal Daniel Auteuil v Avignonu, kde jeho rodiče – operní pěvci – dostali angažmá. V rodině umělců nikoho nepřekvapilo, že byl malý Daniel okouzlen divadlem do té míry, že se sám chtěl stát hercem. Po několika neúspěšných pokusech o přijetí na konzervatoř se mu přesto podařilo dostat alespoň malé role ve hrách Early morning a Godspell. Na prknech, která znamenají svět se Auteuilův první úspěch dostavil v roce 1979, kdy za roli v představení Coup de chapeau dostal Cenu Gérarda Philipa pro nejlepšího mladého herce.

Co se týče filmového plátna, tam Auteuil debutoval už v roce 1975 ve snímku AGRESE Gérarda Pirèse. Roku 1980 dostal roli ve filmu Clauda Zidiho NENAPRAVITELNÍ, kde se na výbornou zhostil role studenta-lajdáka. Do všeobecného povědomí francouzského publika se však dostal až snímky JEAN OD FLORETTY a MANON OD PRAMENE natočenými Claudem Berrim v roce 1986. Za roli Ugolina v Manon od pramene dostal Auteuil Césara za nejlepší mužský herecký výkon. Při natáčení poznal svou druhou životní partnerku Emmanuelle Béart, která mu v roce 1992 porodila dceru Nelly. Z předchozího vztahu s Anne Jousset má dceru Aurore.

Auteuil jakožto herec-chameleon, jak je mnohými nazýván, je schopný skvěle zahrát jak roli komickou, tak tragickou. Proto ho můžeme spatřit nejen v komediích KOndoMEDIE/S BARVOU VEN (2001), AŽ PO VÁS (2003) nebo DABLÉR (2006), ale i v historických snímcích KRÁLOVNA MARGOT (1994), HRBÁČ (1997) nebo SADE (2000). Druhého Césara si však Auteuil vysloužil až nenápadným snímkem DÍVKA NA MOSTĚ (1999) Patrice Leconta. V roce 2007 opět zazářil – tentokrát po boku Jean-Pierra Darroussina – v příjemném, laskavém snímku DIALOGUE AVEC MON JARDINIER.

Rok 2008 se pro Daniela Auteuile nesl v duchu spolupráce s režisérem Olivierem Marchalem na krimifilmu MR 73. Uvidíme, jestli tento snímek bude tak úspěšný jako jejich poslední společné dílo VÁLKA POLICAJTŮ (2004).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku