Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Baltasar Kormákur

Baltasar Kormákur
Datum narození: 27.02.1966
Místo narození: Reykjavík, Island

Životopis:

Vystudoval Islandskou dramatickou akademii a začal se věnovat divadlu a filmu jako herec a režisér. Mezinárodně ho proslavily role ve snímcích jeho krajana F.T. Fridrikssona Ďáblův ostrov (1996) a Andělé všehomíra (1999). Jako filmový režisér, scenárista a producent debutoval adaptací románu H. Helgasona S milenkou mé matky (2000), která mu vynesla Cenu poroty mladých na MFF v Locarnu, Cenu FIPRESCI na MFF v Soluni a Cenu za objev (ex aequo) v Torontu. Kormákur byl členem poroty na MFF KV 2003, který v sekci Horizonty uvedl jeho drama Moře (2002). Ke snímku, ověnčenému Cenou FIPRESCI z MFF v Istanbulu, opět napsal scénář a zároveň ho produkoval vlastní společností Blueeyes Productions. Stejně tomu bylo i v případě krimi Cesta do nebe, americké koprodukce, do níž obsadil F. Whitakera a J. Stilesovou.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku