Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Andrew Kevin Walker

Andrew Kevin Walker
Datum narození: 14.08.1964
Místo narození: Altoona, Pensylvánie, USA

Životopis:

Andrew Kevin Walker je člen sdružení BAFTA a velmi úspěšným scénáristou. Narodil se v Altooně v Pennsylvanii, USA 14 srpna 1964, ale vyrůstal v městečku s podivným názvem Mechanicsburg. Zde i vystudoval střední školu, po které úspěšně dokončil i studium filmové produkce na Penn State University. Koncem osmdesátých let odešel do New Yorku, ale po krátké kariéře v Tower Records odjíždí v roce 1991 do Los Angeles prodat svůj scénář s názvem Se7en.

S tím mu výrazně pomohl David Koepp, kterému scénář ukázal a který se za něj velmi angažoval u New Line Cinema. Ta nakonec souhlasila, ale stále trvala na několika změnách a především na předělání velice temného konce. To ovšem odmítli v té době již na projektu pracující Fincher, tak i herci Morgan Freeman a Brad Pitt. Film se stal nejen v Americe velkým hitem, vydělal přes 300 miliónů dolarů a jméno Andrewa Kevina Walkera dostalo na zvučnosti.

Po scénáři k filmu SKRÝŠ (1994) se na čtyři roky odmlčel, během nich pouze přepracovával či dolaďoval scénáře jiných autorů, například k filmům HRA nebo HORIZONT UDÁLOSTI. V titulcích se opět objevil až v roce 1999, kdy napsal scénář k depresivní cestě pornoprůmyslem 8 MM, za který obdržel 1,25 milionu dolarů. I zde byl tlačen studiem a nakonec i režisérem Schumacherem k pozměnění negativního konce, to ale odmítl a Schumacher jej přepracoval dle sebe. Následně ale uplatnil svoje depresivní psaní ve scénáři k OSPALÉ DÍŘE, podílel se s Davidem Koeppem i na dalším filmu Davida Finchera ÚKRYT.


ZAJÍMAVOSTI:
Ve filmu ÚKRYT ztvárnil roli spícího souseda Ve filmu SE7EN ztvárnil jednu z mrtvol Všimněte si ve filmu KLUB RVÁČŮ jmen tří policistů, kteří vyslíchají hlavního hrdinu. Jmenují se dt. Andrew, dt. Kevin a dt. Walker
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku