Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Andrew Davis

Andrew Davis
Datum narození: 21.11.1946
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Životopis:

Tento režisér převážně akčních filmů se narodil roku 1947 v Chicagu v USA. Ze začátku se živil jako kameraman a k režii se dostal koncem 70. let, jeho tehdejší filmy však žádnou díru do světa neudělaly. Více na sebe jako režisér upozornil akčním béčkem Zákon mlčení a o tři roky později relativně dobře zabodoval dalším lehkomyslným akčňákem Nico – víc než zákon. 80. léta zakončil nepříliš úspěšným thrillerem Vězeň.

V následujícím desetiletí se z režiséra průměrně úspěšných filmů stal na nějakou dobu solidní hitmaker. V roce 1992 do kin uvedl akční snímek Přepadní v Pacifiku (druhá spolupráce se S. Seagalem po Nicovi), což byla divácky velmi úspěšná (80 milionů jen v amerických kinech, což byly více než trojnásobné tržby všech jeho předchozích filmů) variace na Smrtonosnou past. O rok později pak natočil svůj vůbec největší hit – napínavý thriller Uprchlík s Harrisonem Fordem. Tento film už se stal skutečným megahitem s tržbami většími než 180 milionů a byl nominován na sedm Oscarů včetně ceny za nejlepší film. Jednu sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (T. Lee Jones) film dokonce proměnil. Nicméně tím by se dala tato krátká zlatá doba tehdy velmi nadějného režiséra ukončit a následuje čistě průměrně období, které trvá dodnes.

Toto období odstartoval očekávaným akčním filmem Řetězová reakce s Keanu Reevesem, ze kterého se vyklubalo ohromné fiasko na všech frontách (film vydělal pouhých 20 milionů, tedy pouhou třetinu svých nákladů). Následně natočil docela kvalitní thriller Dokonalá vražda s Michaelem Douglasem, který si slušně vedl u kritiků i v kinech a díky jemuž si Andrew opět získal kritiky i diváky, kteří pak s radostí očekávali jeho další film. Za svůj další projekt režisér zvolil akční Protiúder s Arnoldem Schwarzeneggerem. Snímek měl nakonec premiéru s téměř ročním zpožděním a v kinech kasovně propadl stejně jako Řetězová reakce (sice vydělal dvojnásobek, ale také dvojnásobek stál). Pak už natočil pouze nepříliš známý film Díry s Jonem Voightem a Sigourney Weawer.

V současnosti, kdy už se do Davisových filmů nevkládají takové naděje, má ale režisér šanci se slušně blýsknout, neboť zrovna dokončuje dobrodružné akční drama s Kevinem Costnerem a Ashtonem Kutcherem The Guardian.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku