Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Adam Smith

Adam Smith

Životopis:

Adam Smith je britský režisér a vizuální umělec. Známý je hlavně díky své dlouholeté spolupráci s duem The Chemical Brothers. Díky ní je označován za "třetího Chemického bratra".

Adam zkoušel studovat obor Film a video na LCC. Už na střední škole měl ale problémy s učením, a proto studií zanechal a začal se věnovat vizuálnímu umění v hudebních klubech. Od prvních koncertů tak spolupracoval například s Rowlandsem a Simmonsem (Dust / Chemical brothers) nebo Mikem Skinnerem z projektu The Streets. Do roku 2002 to vše bylo pod hlavičkou Vegetable vision, kterou v roce 1992 založil (tam pracoval i režisér Joe Wright). Dále to již bylo pod křídly CAM a RSA UK.

Smith natáčí i videoklipy. Z těch oceněných jmenujme What goes up (Must come down), Galvanize nebo Blinded by the Lights (vše 2005). Režíroval několik dílů seriálů SKINS (2007), MALÁ DORITTKA (2008) a PÁN ČASU (2010). V roce 2012 se i do našich kin dostal jeho debutový snímek CHEMICAL BROTHERS: DON'T THINK (2011).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku